labdarúgás

2021.03.22. 21:32

Az utolsó pillanatig hajtottak az egyenlítésért

A Fejér megyei első osztályú labdarúgó-bajnokság 20. hétvégi fordulójában az élmezőnyhöz tartozó Sárbogárdot fogadta a Dunaújvárosi Utánpótlás Futball Klub SE a stadionban.

2021.03.20. DUFK-Sárbogárd Sport Egyesület felnőtt férfi labdarúgó mérkőzés megye 1 Dunaújváros Stadion FOtós: Szabóné Zsedrovits Enikő SzZsE Dunaújvárosi Hírlap DH

Fotó: Zsedrovits Eniko

DUFK – Sárbogárd 1–3 (1–2)

DUFK: Kovács – Fejes (Rácz 60. p.), Fekete, Pintér, Gertner (Jójárt 54.), Vajda, Hajdú, Perjési, Csala, Furuglyás, Tóth.

Sárbogárd: Farkas – Kindl, Horváth A. (Demeter 53.), Kókány, Mayer, Luczek (Gráczer Bálint 89.), Rodenbücher (Nagy 82.), Gráczer G., Gyuricza (Horváth Zs. 60.), Gráczer Bence (Magda 67.), Vagyóczki.

Változatos mezőnyjáték után a 20. percben vezetéshez jutottak a vendégek, egy oldalbeadás után a hazai játékos szerencsétlenül ért a labdába, Fejes a saját kapujába talált öt méterről. A 30. percben tovább növelték előnyüket a vendégek egy látványos kontratámadás után, 0–2. Nem telt el sok idő, és a 33. percben szépítettek a dunaújvárosiak, a formás támadás végén Perjési vette be a sárbogárdi kaput. Az eredmény aztán nem változott a szünetig.

Furuglyás Kristóf a labdával a mérkőzésen
Fotó: Szabóné Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

A második játékrész lüktető játékot hozott, felváltva forogtak veszélyben a kapuk, több helyzet is kimaradt mindkét oldalon. A DUFK együttese mindent megpróbált az egyenlítés érdekében, ennek köszönhetően a vendégek veszélyes kontrákat vezettek. A ráadás perceiben gólt is szereztek az egyikből, ezzel alakítva ki az 1–3-as végeredményt.

Szellák Sándor edző azt mondta, megérdemelt vendég­győzelem született, az esélyeknek megfelelően.

További eredmények: Mány – Sárosd 1–2, Kisláng – Tordas 2–0, Ikarus-Maroshegy – Főnix FC 0–0, Ercsi – Enying 3–1. A Martonvásár – Kápolnásnyék és a Lajoskomárom – Bodajk találkozókat későbbre halasztották.