kézilabda

2020.10.15. 19:32

Újabb férfi és női rácalmási győzelmek

Az alacsonyabb osztályokban szereplő kézilabda-együttesek közül a férfi NB II-ben szereplő Dunaújvárosi AC egygólos vereséget szenvedett Hőgyészen (34–33).

A DAC gólszerzői: Márfi 1, Boleraczki 2, Borsos M. 5, Májer 7, Bangó 10, Jovics 1, Bicskei 2, Borsos R. 4, Markovics 1. Az ugyanebben a csoportban játszó dunaföldvári Holler UnFC magabiztos, 28–21-es sikert ért el a Rinyamenti KC ellen. A Holler gólszerzői: Vonya 2, Gergely 1, Bérces 9, Nagy 2, Takács 1, Lendvay 7, Domak 4, Zuder 2.

A DKKA U22-es csapata az NB II-ben megszerezte negyedik győzelmét Nagykanizsán (32–34), ezzel hibátlan mérleggel vezeti a tabellát a délnyugati csoportban.

Az összevont Fejér és Komárom-Esztergom megyei férfibajnokságban a Rácalmás második sikerét aratva, a Mórt győzte le 31–25-re. Gólszerzők: Tóth 3, Horváth 5, Benke 5, Hajdók 4, Somogyi 5, Olaj 6, Nagy 3.

A hölgyek szintén közös sorozatában a Rácalmás harmadik meccsét is megnyerte, ezúttal Soponyán 30–23-ra. Gólszerzők: Varga 4, Osztotics 1, Szabó G. 4, Szabó D. 3, Panyik 10, Solymosi 3, Farkas 5. A DAC a Martonvásártól szenvedett vereséget 33–25-re hazai pályán, így továbbra is egy győzelemmel áll. Gólszerzők: Szűcs 2, Édl 1. Gaják 1, Kovács 5, Jánosházi 4, Szántó 2, Kókai 3, Erdélyi 2, Kovács 2, Hlusek 1, Bebesiné 2.