Női vízilabda világliga

2019.12.23. 20:05

Görögországban is nyert a dunaújvárosi lányokkal turbózott magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 9-5-re nyert Görögország vendégeként a világliga európai selejtezőjének harmadik fordulójában, hétfőn.

MTI

Női világliga, európai selejtező, 3. forduló:

Görögország-Magyarország 5-9 (1-1, 2-2, 2-4, 0-2)

A magyar csapat gólszerzői: Parkes 4, Garda 2, Tóth-Csabai, Rybanska, Szilágyi 1-1

A magyarok a vl-selejtező első fordulójában bravúros pontszerzéssel kezdtek a spanyolok otthonában, majd Oroszországban győztek három góllal. Bíró Attila szövetségi kapitány 19 fős Európa-bajnoki keretéből erre a mérkőzésre Kasó Orsolya, Keszthelyi Rita, Gyöngyössy Anikó, Vályi Vanda, Horváth Brigitta és Faragó Kamilla kapott pihenőt.

Az athéni összecsapáson a magyar együttes az első két negyedben tartotta a lépést az előző Eb-n ezüstérmes görög csapattal, a nagyszünet után pedig a négygólos Parkes Rebecca vezérletével a maga javára döntötte el az összecsapást.

A magyarok sikerének kulcsa a jó védekezés és kapusteljesítmény volt: a görögök egyetlen emberelőnyükből, illetve ötméteresből sem tudtak betalálni.

Bíró Attila tanítványai néhány napos szünet után folytatják az Európa-bajnoki felkészülést, a válogatottra a január 12-i rajtig még egy dunaújvárosi nemzetközi felkészülési torna vár január 4. és 6. között.

Női válogatott – a görögök elleni keret

Kapusok: Gangl Edina (UVSE), Magyari Alda (Eger)

Mezőnyjátékosok: Antal Dóra (UVSE), Csabai Dóra (FTC), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Illés Anna (FTC), Leimeter Dóra (BVSC), Máté Zsuzsanna (FTC), Parkes Rebecca (UVSE), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Eger), Szücs Gabriella (UVSE)

A magyar válogatott januári programja

2020. január 4-6.: Nemzetközi torna, Dunaújváros – ellenfelek: Görögország, Franciaország, Kína

2020. január 12-26.: 33. LEN Európa-bajnokság, Budapest, Duna Aréna – jegyek itt vásárolhatóak!

Az 34. LEN Vízilabda Európa-bajnokságot 2020. január 12-26. között a Duna Arénában rendezik.

Az Eb hivatalos weblapja: itt található

Az Eb hivatalos Facebook-oldala: itt található

Jegyértékesítés az Eb-re: ezen a felületen