Saját magukat keresték

2019.12.02. 20:10

Az első szettben tudtak méltó ellenfelek lenni

A röplabda első osztály alapszakaszának B csoportjában vasárnap a Fino-Kaposvár otthonában három játsz­mában szenvedett vereséget a Dunaferr Sportegyesület csapata.

Fotós: LI

Fotós: LI

Fino-Kaposvár – Dunaferr SE 3:0 (22, 17, 9)

Fino-Kaposvár: Nagy J., Keen Cameron, Bozóki, Makarov, Kruzhkov, Horváth K., Kis M. (liberó). Csere: Kalmár Á., Kulcsár, Martinez, Bö­göly, Fenyvesi. Vezetőedző: Wolochin Ruben.

Dunaferr SE: Laczi, Tomanóczy B., Majoros, Mészáros D., Quintz, Hatvany Zs., Sümegi (liberó). Csere: Balázs B., Iván B., Ambrus, Iván G., Gebhardt Á. (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az első játszma még szoros küzdelemben dőlt el, de a folytatásban érvényesült a papírforma. A harmadik szettben már nagyon kevés ellenállást tanúsítottak a dunaújvárosiak, akik ezzel a vereséggel visszacsúsztak a csoport tabelláján a negyedik helyre.

Ruben Wolochin: – Mozgalmas napokon vagyunk túl, így a legfontosabb, hogy begyűjtöttük a három bajnoki pontot. A második szettől már az történt a pályán, amit mi szerettünk volna.

Tomanóczy Tibor: – Igazából csak az első szettben tudtunk méltó ellenfelei lenni a somogyi együttesnek. A második, valamint a harmadik játékban már csak saját magunkat kerestük. Gratulálok a Kaposvár csapatának a győzelméhez.

A forduló további eredményei: Pénzügyőr SE – MÁV Előre-BERICAP 3:0, Szolnoki RK – Debreceni EAC 1:3.

A csoport állása a következő: 1. Pénzügyőr SE 27 pont, 2. Fino-Kaposvár 23 pont, 3. Debreceni EAC 13 pont, 4. Dunaferr SE 12 pont, 5. Szolnoki RK 7 pont, 6. Magyar utánpótlás válogatott 5 pont, 7. MÁV Előre-BERICAP 3 pont.