futsal

2019.11.06. 09:30

Komolyan kell venni a gyöngyösi kupamérkőzést

A férfifutsal Magyar Kupa 1. fordulójában a másodosztály tizedik helyén álló Energia SC Gyöngyös lesz a Dunaferr DUE Dutrade FC ellenfele.

Balogh Tamás

Fotós: LI

A találkozó ma 19 órakor kezdődik a gyöngyösi sportcsarnokban. A férfi felnőtt futsal Magyar Kupában a 2019/2020. év első két osztályában szereplő gárdák számára kötelező a részvétel. A kupa egyenes kieséses rendszerben zajlik, a legjobb kialakulásáig mérkőzéseken az alacsonyabb osztályú csapat a pályaválasztó. Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor az alacsonyabb osztályú bajnokságban szereplő a továbbjutó.

Az azonos osztályában szereplők mérkőzésén, amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény, akkor 2-szer 5 perces hosszabbítás következik. Ha a hosszabbítás után is döntetlen az eredmény, akkor a továbbjutás a büntető pontról végzett rúgásokkal (3-3) dől el.

Pénteken már újabb bajnoki forduló vár az újvárosiakra
Fotó: Laczkó Izabella / Dunaújvárosi Hírlap

A másodosztályban szereplő gyöngyösieknek eddig még nem igazán sikerült elkapniuk a fonalat, hiszen az eddigi kilenc mérkőzésből kettőt nyertek és egy döntetlent harcoltak ki. Jelenleg a tizedik helyen állnak. Ettől függetlenül az első osztályú ellenféllel szemben akár csodára is képesnek érezhetik magukat. Ezért is veszik őket komolyan a dunaferresek.

Fehér Zsolt vezetőedző a mérkőzés kapcsán nagyon tömören határozta meg a célt: – Természetesen szeretnénk a kupában továbbjutni, és utána már a pénteki meccsre koncentrálunk.

November 8-án a sereghajtó Rubeola FC otthonában lépnek pályára Pál Patrikék.

Az újvárosiak 8 fordulót követően, 11 ponttal a 6. helyen állnak.