Három vereség után ismét a győztek a dunaújvárosi hokisok

2019.10.15. 21:21

Nem sziporkázott, ám hozta a kötelezőt a DAB

A Hokiklub Budapest volt este a jégkorongozók Erste Ligájában a Dunaújvárosi Acélbikák ellenfele. A DAB sorozatban elszenvedett három vereség után várta a HKB-t. A végeredmény 4–2 lett.

Agárdy Csaba

Fotós: LI

A találkozó érdekessége volt, hogy legutóbb mindkét csapat a Corona Brassóval játszott. A tabella utolsó Hokiklub otthon 5–3-ra nyert, míg a vesztett pontokat tekintve harmadik DAB vasárnap hazai pályán 3-1-re kikapott az erdélyi csapattól.

DAB – Hokiklub 4–2 (2–1, 1–1, 1–0)

Dunaújvárosi Jégcsarnok, 1000 néző. Vezette: Kókai, Wolf, Pálkövi, Molnár.

DAB: Hughson – Kovács B. 1, Vuorijarvi, Azari, Dansereau, Mazurek – Baker, Lendák, Silló 2, Somogyi B., Turcotte – Dósa, Hruby, Németh P., Subotic, Tamás 1 – Ráduly, Wéninger, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

Hokiklub: Sylves – Berry-Lamontagna, Lakatos, Philqvist 1, Satek, Szűcs 1 – Hovinen, Lévai, Koski, Lőczi, Petres – Fejes, Reiter, Albert, Németh Á., Szappanos – Bán, Kreisz, Horváth, Izsák, Kedves. Vezetőedző: Gröschl Tamás.

Keegan Dansereau (21) is nagyot harcolt a végig motivált Hokiklub bekkjeivel
Fotó: Laczkó Izabella / Dunaújvárosi Hírlap

Az első harmadban a vendégek szereztek vezetést, majd bő egy perc múlva Silló egyenlített. Az azonban látható volt, amit az utóbbi mérkőzéseken tapasztalhattunk, az Acélbikák kicsit görcsösek, nem igazán találják a játék ritmusát, de keményen dolgoztak a jégen, így előnnyel fordultak a Bikák (2–1). A második játékrészben némi fölényben játszottak a dunaújvárosiak, ami nem volt meggyőző, így egyenlített is a Hokiklub. A harmad utolsó két percét emberelőnyben játszhatta a hazai csapat, amit harminc másodperc után kihasznált (3–2). A záró húsz percben továbbra is uralta a játékot a DAB, a 45. percben a juniorkorú Tamás István megszerezte csapata negyedik gólját. Az eredmény már nem változott, így három vesztes csata után ismét győztek Somogyiék.