A triplázni tudó Szepessy a 92. percben szerezte a győztes gólt

2019.10.27. 20:13

Már dobogón a DPASE csapata

Az NB III-as bajnokság közép csoportjában vasárnap idegenben, a tizenharmadik helyezett otthonába látogatott a DPASE csapata.

Fotós: LI

Így a találkozó esélyese az utóbbi időben jó formába lendült dunaújvárosi alakulat – amelynek keretéből az eltiltott Barna Zsolt hiányzott – volt a 12. fordulóban.

THSE Szabadkikötő – Dunaújváros PASE 3–4 (1–1)

THSE Szabadkikötő: Czercula – Markos, Gál, Földi, Pokó, Tóth Sz., Gere, Varga (Gelencsér 87. p.), Molnár, Füzy (Szabó 78. p.), Tóth B.

Dunaújváros PASE: Pokorni – Kis, Busa (Áman 93. p.), Bíró (Hompót 41. p.), Dorogi (Reicheld 74. p.), Horváth, Csendes, Szepessy, Puskás, Kovács, Tóth. Vezetőedző: Lőrincz Emil.

Az első félidő feléig a mezőnyben folyt a játék, majd a 27. percben Szepessy révén megszerezte a vezetést a ­DPASE, de a 41. percben Gál egyenlíteni tudott. A második játékrész elején megint Szepessy villant, az 55. percben távoli lökete után megint a vendégeknél volt az előny. Negyed óra múlva azonban büntetőből ismét egalizáltak a házigazdák, sőt, a 74. percben megfordították a mérkőzést (3–2). Ám a DPASE nem adta fel, perceken belül Busa fejese talált utat a kapuba, s amikor már mindenki elkönyvelte a döntetlent, Szepessy 92. percben szerzett találata a győzelmet jelentette.

Szepessy Róbert remekelt, ő döntötte el a mérkőzést
Fotó: Laczkó Izabella / Dunaújvárosi Hírlap

A másik, Fejér megyei együttes, az Iváncsa a Dunaharaszti vendégeként lépett pályára. A forduló előtt a DPASE-t egy ponttal a negyedik helyen megelőző együttes csak 1–1-es döntetlent ért el, így ennek, illetve a monoriak döntetlenjének is köszönhetően Lőrincz Emil együttese 23 ponttal fellépett a tabella harmadik helyére.

Az együttes a héten kétszer is pályára lép Dunaújvárosban. Szerdán 18 órakor hazai pályán a Nagykanizsa elleni Magyar Kupa-találkozón, vasárnap pedig a veretlenül éllovas Péccsel játszik majd.GP

Eredmények és a bajnokság állása

További eredmények: PMFC – Dabas 2–0, Bp. Honvéd-MFA II – Kelen SC 1–1, Monor – Szekszárd 2–2, Rákosmente – Kozármisleny 2–3, Dabas-Gyón – Taksony 2–1. Az állás: 1. Pécs 32 pont, 2. Szentlőrinc 28, 3. DPASE 23, 4. Monor 22, 5. Iváncsa 22, 6. Kozármisleny 19, 7. Dabas 16, 8. Bp. Honvéd-MFA II 15, 9. Rákosmente 15, 10. Szekszárd 15, 11. Dabas-Gyón 15, 12. KTE 14, 13. THSE 11, 14. Taksony 10, 15. Kelenc SC 6, 16. Dunaharaszti 3.