DPASE

2018.07.19. 06:59

A hatalmas széllel is megküzdöttek

Felkészülési mérkőzést játszott a dunaújvárosi DPASE

A 2018/2019. évi NB III-as bajnokság Közép csoportjának küzdelmeire készülő Dunaújváros PASE labdarúgócsapata szerdán az Agrospeciál Sporttelepen felkészülési mérkőzést játszott az ugyancsak harmadosztályú Pénzügyőr SE gárdájával.

Dunaújváros PASE– Pénzügyőr SE 1–1 (1–0)

Dunaújváros PASE:

Pokorni – Puskás G., Hompot D., Kiss B., Sándor T., Barna Zs., Dorogi R., Zvara, Szepessy R., Tóth T., Kiss P. A második félidőben játéklehetőséget kapott: Horváth K., Kovács B., Csala D., Vajda B., Perjési, Tapiska és Al-Sheraji. Vezetőedző: Dobos Barna.

A zöld-fehér mezes vendégek a vége előtt egyenlítettek. Fotó: Zsedrovits Enikő/Dunaújvárosi Hírlap

Orkánerejű szélben, szinte játékra alkalmatlan körülmények között kezdődött az edzőmérkőzés. Percekkel később még az eső is eleredt, így folyamatos játék nem igazán alakult ki. Az első lövést jó harminc méterről Kiss Balázs engedte el, de a vendégek hálóőre a helyén volt. A folytatásban Szepessy Róbert lőtt fölé, majd a balösszekötő helyén kiugró Tóth Tibor szerzett gólt, de a játékvezető les címén érvénytelenítette a találatot. Ezt követően Zvara Dávid próbálta kihasználni a szél segítségét, de lövése nem talált kaput.

A félidő közepén térfelet cseréltek a csapatok, hogy közel egyenlőek legyenek a feltételek. Ekkor már a vendégek is veszélyeztettek, és egy kapu előtti kavarodást követően a gólvonalról kellett tisztázniuk a dunaújvárosi védőknek.A félidő utolsó előtti percében Tóth Tiborral szemben szabálytalankodtak a tizenhatoson belül, a megítélt büntetőt Szepessy Róbert értékesítette (1-0).

A második játékrészben is inkább a küzdelem dominált a játéktéren. Öt perccel a befejezés előtt egy tizennyolc méterről leadott lövéssel egyenlítettek a vendégek (1-1). A Dunaújváros PASE gárdája szombatra ellenfelet keres, mert a Budafok együttese lemondta az erre a napra lekötött találkozót.