DPASE

2018.04.15. 19:11

Nem jött össze a pontszerzés a Mecsekalján

Az NB III Közép csoportjának huszonharmadik fordulójában, idegenben vesztett fontos rangadót Dunaújváros PASE labdarúgócsapata, így nem változott a pozíciója a bajnoki táblázaton.

Pécsi MFC–Dunaújváros PASE 2–1 (2–1)

PMFC Stadion, Pécs, 1000 néző. Vezette: Barna Gábor (Perák, Tinnyei).

Pécsi MFC: Sólyom – Nagy J., Kónya K., Károly B. (Mojzer a 76. p.), Koller, Kónya D., Horváth A., Gajág, Szabó R. (Erdős a 41. p.), Bata (Beke az 55. p.), Puskás G. Vezetőedző: Márton Gábor.

Dunaújváros PASE: Bősz – Zvara D., Karacs R. (Tóth T. a 67. p.), Csehi T. (Sándor T. a 83. p.), Dobos Á., Dorogi R., Szepessy R. (Ferencz B. a 83. p.), Király B., Tóth Á., Barna Zs., Pál D.

Vezetőedző: Dobos Barnabás.

Az újvárosiak tervezett taktikája, ami biztonságos védekezést követő gyors kontrákra épült, már a második percben felborult, hiszen a hazaiak megszerezték a vezetést. Puskás Gábor fejjel talált a vendégek kapujába (1–0). Nem sokat kellett várni a következő gólra, hiszen a tizenegyedik percben Koller Krisztián bal alsó sarokba rúgott lövésével kétgólosra növelte a házigazdák előnyét (2–0). A kezdeti sokkot követően csak lassan talált magára a dunaújvárosi együttes, de a harminchatodik percben sikerült a szépítés. Egy oldalról érkező szabadrúgást követően Csehi Tamás fejelt a pécsi kapuba (2–1).

A fordulást követően is többet támadtak a házigazdák, de ebben az időszakban a ­DPASE védelme jól állt a lábán. A hetvenkettedik percben Koller Krisztián megszerezhette volna a második gólját, de nehéz szögből mellé lőtt.

Csehi Tamás ezúttal fejjel volt eredményes
Fotós: Zsedrovits Enikő/ Dunaújvárosi Hírlap

Az utolsó negyedórában kiegyenlített küzdelmet láthatott a szépszámú nézősereg. A hajrában Dobos Barna kettős cserével próbált lendületet adni a csapatának, ami azonban nem hozott eredményt, így a pécsiek örülhettek a három pontnak. Ezzel a győzelemmel a pécsiek visszakerültek a bajnoki tabella élére, mivel a nagy rivális Duna Aszfalt TVSE csak döntetlent játszott Mórahalmon. A Dunaújváros PASE gárdája pedig maradt a negyedik helyen.

A további eredményei: Makó FC–Rákosmente KSE 2–1, Mórahalom VSE–Duna Aszfalt TVSE 2–2, FC Dabas–Kozármisleny FC 2–0, Vecsési FC–Hódmezővásárhelyi FC 0–2, SZEOL FC–Iváncsa KSE 2–2, Budapest Honvéd-MFA– Szekszárdi UFC 4–4, Paksi FC II–Szentlőrinc SE 1–2.