kézilabda

2018.04.15. 08:00

Nagyon szoros csatában, de vereség az Érd otthonában

Minimális különbséggel, egy góllal szenvedett vereséget a DKKA női kézilabda csapata az Érd otthonában, a magyar női kézilabda bajnokság szombati játéknapján.

Jankó Árpád

K&H női kézilabda liga, 20. forduló:

ÉRD-DUNAÚJVÁROSI KKA NKFT 28-27 (15-13)

Érd, játékvezetők: Andorka, Hucker.

ÉRD: Foggea, Janurik (kapusok), Bernát, Bulatovic, Gávai, Kisfaludy 4, Kiss N. 4, Kóka, Krpez 9, Lassource 3, Roberts 1, Signate 4, Szabó L. 1, Tóth G. 2. Edző: Szabó Edina.

DKKA: Oguntoye, Tomasevic (kapusok), Braun, Bulath 1, Cifra, Dombi 4, Grosch 2, Kazai 5, Klujber 3, Kovács A. 2, Micijevic 7, Molnár B. 2, Nick, Szalai B., Szekerczés 1, Takács D. Edző: György László.

Kiállítások: 2, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 1/1, ill. 1/0.

Mindig nagy küzdelmet hozott eddig is egy Érd-D. Kohász derbi, és ezúttal is ezt láthattuk. Ám azért azt most meg lehet jegyezni, hogy a minden évben dobogóról álmodó két együttes hullámzó játékot produkált. Sem az Érd, sem a Kohász nem volt top formában. Hullámzó teljesítményt nyújtott a két gárda. Az első félidőben Janurik kapus védéseinek és Krpez lerohanásainak köszönhette az Érd a vezetést(15-13).

De a második félidőben is tartotta a lépést a hazaiakkal a dunaújvárosi együttes. Sőt, amikor védekezést váltott György László együttese egyre többet hibáztak a hazaiak, és a 43. percben Dombi góljával ki is egyenlített a Kohász (20-20). Sajnos dunaújvárosi találatra , mindig gyorsan jött az érdi válasz. Ráadásul Szalai meg is sérült. Az utolsó négy percben utolsó tartalékát is összeszedte a Kohász 27-24- nél, és nagyon izgalmassá vált a befejezés. Molnár találatával az 59. percben 27-27 lett, ám megint egy gól az Érdnek (28-27), és az utolsó negyven másodpercet nem tudtuk okosan gólra váltani, elkapkodtuk a lehetőséget. Nos, két erős csapat küzdelmében a hazaiak és a vendégek is hibáztak eleget, de ami nem volt szimpatikus, hogy az Érd egy kiállítással megúszta a mérkőzést, míg a Kohászt ötször sújtották két perccel a bírók. A végén is komoly hibát vétett a két játékvezető a Kohász kárára, azaz nagyon komoly előnyt jelentett a sárga mezeseknek a hazai pálya. A döntetlent megérdemelte volna György László gárdája. Micijevic hét, Kazai öt, Dombi négy, Kovács Anna és Klujber három, Szekerczés és Bulath egy-egy, Grosch és Molnár két-két gólt dobott.