Megkérdeztük

2025.06.17. 11:30

Több programot Dunaújvárosba!

Az Ambrózia Fesztivál kapcsán feltettük a kérdést követőinknek a Facebookon: „Szerinted több ilyen program kellene Dunaújvárosba, vagy kevesebb?” A beérkezett válaszok mennyisége és hangulata egyértelmű képet festett: a város lakóinak óriási igénye van a közösségi, kulturális rendezvényekre az Ambrózia Fesztivál felett is.

A hozzászólások szinte kivétel nélkül abba az irányba mutattak, hogy sokkal több fesztiválra, koncertre, közösségi eseményre lenne szükség Dunaújvárosban, mint az Ambrózia Fesztivál. Sokan nosztalgiával említették a korábbi DUDIK fesztivált, és sajnálják, hogy mára elmaradtak azok az idők, amikor „élet volt a városban”.

Ambrózia Fesztivál
Az Ambrózia Fesztivál egyik sikerkoncertjét Ákos hozta el
Fotó: Mészáros Réka

Ambrózia Fesztivál és azon túl

Többen hangsúlyozták, hogy ezek a rendezvények összetartó erejűek, élénkítik a város gazdaságát, javítják az emberek hangulatát, és fontos közösségépítő szerepük van, különösen a mai nehéz időkben. Volt, aki úgy fogalmazott: „lassan már semmi élet nincs”, míg más azt írta: „halott várossá válunk, ha így folytatjuk”.

Persze akadtak kritikusabb hangok is – nem feltétlenül a fesztiválok ellen, hanem azok szervezésének körülményeit kifogásolva. Az is többször visszaköszönt, hogy a programok árát sokan magasnak találják, és az olcsóbb, mégis színvonalas eseményeknek lenne igazán nagy létjogosultságuk.

A leggyakrabban visszatérő kulcsszavak: „több”, „olcsóbb”, „változatosabb”. Az emberek vágynak a különböző zenei stílusokra, klubkoncertekre, kulturális eseményekre – fiatalok és idősebbek egyaránt. Egy hozzászólás szerint például az Ambrózia Fesztivál helyszíne ideális lenne egy szezonális klubkoncert-sorozathoz.

Összességében az üzenet világos: 

Dunaújváros közössége élni akar, lüktetni, ünnepelni – akár minden hétvégén. A lakosok nemcsak támogatják az efféle eseményeket, de részt is vennének rajtuk – ha elérhetőek, megfizethetőek, és valóban róluk, értük szólnak. 

A döntéshozóknak tehát érdemes komolyan venni ezt az egyhangú véleményt, mert a városnak életre, élményekre, közösségre van igénye. És ezekben a programokban mindez benne rejlik.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában