Tisztelet és elismerések

2025.05.13. 11:30

Egy hársfa és három díj – így ünnepelték meg városunkban az ápolókat

A Szent Pantaleon Kórház különleges programmal készült erre az ápolók ünnepére. Az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából azok előtt tisztelgünk, akik hivatásuknak tekintik a beteg emberek gyógyítását, gondozását.

Május 12-én világszerte az Ápolók Nemzetközi Napja – ez a nap azoké, akik minden nyelven, minden kultúrában ugyanazzal a szívvel fordulnak az emberek felé. Nem véletlenül vált világszerte az ápolók ünnepévé – ezen a napon született ugyanis 1820-ban Florence Nightingale, a modern ápolás megalapítója, aki a hivatást szakmaként emelte új szintre.  

A város és a kórház képviselői egyaránt részt vettek a dunaújvárosi ünnepségen, hogy kifejezzék tiszteletüket az Ápolók Nemzetközi Napja alkalmából a szakma elhivatott képviselői iránt.  Fotó: Facebook

Az Ápolók Nemzetközi Napján nemcsak róla emlékezünk meg, hanem tisztelgünk mindazok előtt, akik ezt az örökséget viszik tovább - köztük a mi hőseink, a Szent Pantaleon Kórház- Rendelőintézet ápolói is – emelte ki a nap fontosságát dr. Mészáros Lajos országgyűlési képviselő, a kórház korábbi főigazgatója.  

Az ápolókat ünnepelték Dunaújvárosban is Fotó: Facebook

Ápolók Nemzetközi Napja: faültetés és díjátadás

A Szent Pantaleon Kórház többféle módon próbálta méltón megünnepelni azt a hivatást, amely nélkülözhetetlen a betegek gyógyításában.  Az emlékezés és ünneplés az „Ápolók kertje” első facsemetéjének, egy hársfának elültetésével vette kezdetét, mellé helyeztek egy időkapszulát, amelyben  az ápolás értékei – emberség, gondoskodás és odaadás – időtálló üzenetek kerültek elhelyezésre.  A kert szimbolikus megnyitását követően a hivatalos ünnepség a Dunaújvárosi Polgármesteri Hivatal C-szárnyában folytatódott, ahol átadták az ápolói hivatás kiemelkedő képviselőinek járó díjakat. A Szent Pantaleon Kórház különleges programmal készült erre az ünnepre, amelyen jelen volt többek között dr. Szilágyi Örs, az egészségügyi intézmény főigazgatója, dr. Molnár Krisztián, a Fejér Vármegyei Közgyűlés elnöke, Deli Mária, az Országos Kórházi Főigazgatóság ápolási és betegbiztonsági igazgatója, dr. Lovasi Orsolya, kórházunk ápolási igazgatója, valamint az önkormányzat, a partnerintézmények és szakmai szervezeteket vezetői, képviselői.  A szónokok kiemelték az ápolói munka fontosságát, és köszönetet mondtak az ápolók elkötelezettségének.

Az ünnepség a Városháza rendezvénytermében folytatódott, ahol elismerésekkel méltatták a kimagasló és elhivatott szakmai munkát. Dr. Szilágyi Örs főigazgató hagyományok teremtésével is próbálja kifejezni tiszteletét az ápolói szakma iránt. Fotó: Facebook

Végül sor került a díjak átadására. 

A 2025. évi díjazottak: 

  • Leghűségesebb Ápoló Díj: Rácz Erika diplomás ápoló, aki immár több mint négy évtizede elkötelezett munkatársa a kórháznak. Pályafutását tanfolyamos ápolóként kezdte, mára a Belgyógyászati Osztály meghatározó személyiségévé vált, példamutató szakmai és emberi hozzáállással.  
  • Tiszteletbeli Ápoló Díj: Deák Károly, a DUNABAU 777 Kft. tulajdonosa és ügyvezetője, akinek közösségi munkája, jótékonysági tevékenysége és elkötelezett támogatása révén az intézmény számos fejlesztéssel gazdagodott. Neve összeforrt az önzetlen segítségnyújtással és az összefogás erejével. 
  •  Szívvel-Lélekkel Ápoló Közösség Díj: Az aneszteziológiai és intenzív betegellátó osztály szakdolgozói közössége kapta meg a betegek és hozzátartozók szavazatai alapján.  A Facebookon zajló szavazásban több mint 10.000 voks érkezett, ebből 2911 szavazatot kapott az osztály. A díjat a főnővér, Gál Erzsébet vette át, az elismerést jelképező kitűzőket pedig az osztály ápolói büszkén viselik majd ruhájukon – mint közösségük elhivatottságának, összetartásának és szakmai példamutatásának látható jelét.
 A Szívvel-lélekkel Ápoló Közösség Díjat a szavazatok alapján az aneszteziológiai és intenzív betegellátó osztály dolgozói nyerték el. Fotó: Facebook

 

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában