Döbbenetes

2025.04.15. 12:35

Ismét mérgezik a kutyákat, nyomravezetői díj az önkormányzattól

Ismeretlen elkövető újra mérget helyez el a felső Duna-parti kutyafuttató területén, melynek következtében állatok pusztulnak el. Dunaújváros önkormányzata ezért nyomravezetői díjat ajánlott fel a tettes kézrekerítése érdekében.

Sajnos már korábban is történtek ilyen esetek Dunaújvárosban, azonban a nagyobb lakossági figyelemnek, a kihelyezett figyelemfelhívó tábláknak, a témában lefolytatott kerekasztal fórumnak, a felajánlott nyomravezetői díjnak és a rendőrségi feljelentésnek köszönhetően  egy időre megszűnt a mérgezési folyamat és nem történt több tragikus eset. Azonban most Dunaújváros önkormányzatának közösségi oldalán közzétett bejegyzésből kiderült, 2025 tavaszán újabb kutyamérgezés történt.

kutyamérgezés
Tavaly is több kutyamérgezés történt, ami után figyelemfelhívó táblákat helyeztek ki Dunaújvárosban
Fotó: önkormányzat Facebook-oldala

Kutyamérgezés: nyomravezetői díj

Éppen ezért Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata továbbra is fenn tartja a 300 ezer forintos nyomravezetői díjat. Ezt az kapja meg, akinek segítségével rendőrkézre tudják juttatni az embertelen elkövetőt.

Azt is közölték, Barta Endre humán alpolgármester nyilvános kerekasztal fórumot hív össze a városháza C szárnyának házasságkötő termébe, ahová várják a szakembereket és a felelős gazdákat.  A fórum időpontja: április 22-én, kedd 17.00 óra.

A legfontosabb cél, hogy a mérgezéses történet folytatását megakadályozzuk, de nekünk hosszabb távon is kell gondolkodnunk és az együttélés szabályaira pedig megoldásokat találnunk.

– idézték az alpolgármestert.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában