2025.04.24. 20:00
Forróság vár ránk, ilyen lesz Dunaújváros klímája hatvan év múlva
Manapság sokakat foglalkoztat a klímaváltozás. Mindennapi életünket alaposan befolyásolja a hőmérséklet alakulása. Egyes kutatások alapján, nagy forróságra számíthatunk.
Az elmúlt napokban, hetekben szép lassan elkezdett melegedni az idő, aminek gondolom mind nagyon örülünk. Ne feledjük azonban, hogy még csak tavasz van ugyan, de szép lassan itt a nyár, és az elmúlt években megszokott egyre nagyobb, tikkasztó hőség, jöhet a forróság.

Fotó: Világgazdaság
Megyünk a forróság felé
Ez sokak szerint évről évre csak rosszabb lesz, ami természetesen köszönhető a klímaváltozásnak, aminek következtében évről évre nagyobb a hőség és a szárazság Magyarországon is. Teljesen jogos a kérdés, hogy hová vezet ez, meddig folytatódik a felmelegedés, és mire lehet számítani évek múlva? Matthew Fitzpatrick, a Marylandi Egyetem ökológusa készített egy térképet, ami a világ szinte bármely településéről megmondja: milyen lesz ott az átlaghőmérséklet 60 év múlva. Az ökológus térképe alapján Dunaújvárosban hét Celsius-fokkal lesz magasabb az átlaghőmérséklet, mint napjainkban. A levegő pedig 18 százalékkal lesz szárazabb, a klíma megfelel majd annak, ami most Észak-Macedóniát jellemzi.
