Helytállás

2023.05.22. 11:00

Parádés kezdés után nagyszerű győzelemmel zárta a DFC a szezont

A 2022/2023. évi labdarúgó NB III közép csoportjának utolsó fordulójában vasárnap este hazai pályán háromgólos győzelmet aratott a Dunaújváros FC csapata.

Volt ok az örömre, hazai pályán legutóbb novemberben nyert a csapat

Forrás: DFC

A siker értékét növeli, hogy a megfiatalított csapat egy közvetlen riválist tudott felülmúlni, ráadásul hazai pályán legutóbb november közepén ünnepelhetett győzelmet az együttes. A három szerzett ponttal megőrizte nyolcadik helyét az újvárosi csapat a tabellán.

Dunaújváros FC – Monor 3-0 (3-0)

Dunaújváros Stadion, 300 néző. Vezette: Fehérvári Patrik (Harsányi, Molnár A).

DFC: Molnár L. – Németh K., Szepessy R., Leidl (Péter N. a 87. p.), Hegedűs K. (Marlen a 62. p.), Vajda R. (Békes a 87. p.), Stampfel, Perjési (Ságodi a 68. p.), Ferenczy, Tóth Á. (Kiss B. a 68. p.), Székely B. Vezetőedző: Dobos Barna.

Monor: Bozsó – Takács B. (Erhardt a 80. p.), Szabó B., Mlinárcsik, Agóts (Urbin a 80. p.), Kovács D., Farkas Á., Rácz M., Antman (Puskás N. a 46. p), Knolmár (Papp R. az 59. p.), Kocsis K. Vezetőedző: Kurucsai Milán.

Parádésan kezdte a mérkőzést az újvárosi együttes, hiszen már a tizedik percben kétgólos előnyre tett szert. A nyolcadik percben egy formás bal oldali támadást követően Tóth Ákos lábát húzták el a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Szepessy Róbert magabiztosan lőtte a kapu bal oldalába (1-0). Két perccel később egy húsz méteres szabadrúgást a bal összekötő helyéről Székely Benedek mesterien csavart a jobb alsó sarokba (2-0). Ezt követően lábra kaptak a vendégek, és több nagy helyzetet is kialakítottak a hazaiak kapuja előtt, de Molnár László rendre hárította a próbálkozásokat. A harmincnyolcadik percben azonban a házigazdák növelték az előnyüket. Székely Benedek az egyik bizonytalankodó monori védőtől egyszerűen elvette a labdát, majd nagy gólt ragasztott a jobb felső sarokba (3-0). A fordulást követően azonnal újabb gólt szerezhetett volna a hazai gárda, de a Tóth Ákos ellökéséért megítélt tizenegyest Szepessy Róbert a kapusba rúgta, akiről fölé perdült a labda. A folytatásban már csak egy-egy les gólra futotta a csapatok erejéből.

A harmincnyolcadik forduló további eredményei: Ferencvárosi TC II - Paksi FC II 3-0, Budapest Honvéd-MFA II – PTE-PEAC 0-0, Majosi SE - Ceglédi VSE 4-1, Kecskeméti TE II - Újpest FC II 2-3, METON-FC Dabas - Iváncsa KSE 1-1, Szekszárdi UFC - Bánk-Dalnoki LA 3-2, MTK Budapest II - Szolnoki MÁV FC 5-2. A Balassagyarmati VSE és a Makó FC visszalépése miatt ezúttal az ESMTK, valamint a Hódmezővásárhelyi FC együttese volt szabadnapos.