Triatlon-vb

2021.05.15. 08:59

Tóth Tamás lett a legjobb magyar Jokohamában

A verseny honlapja szerint 1:45:45 óra alatt teljesítette az olimpiai távot.

Tóth Tamás a 27. helyen végzett, így a férfiak mezőnyében induló három magyar versenyző közül ő bizonyult a legjobbnak szombaton a triatlonosok világbajnoki-sorozatának jokohamai versenyén.

Tóth Tamás végig jól tartotta pozícióját a középmezőnyben, és a verseny honlapja szerint 1:45:45 óra alatt teljesítette az olimpiai távot (1500 méter úszás, 40 kilométer kerékpározás, 10 km futás).

Bicsák Bence és Faldum Gábor már az úszás során leszakadt az élbolyt üldözőktől, és kerékpáron nem tudott hátrányából jelentősen lefaragni. A célba ért 48 triatlonos között jó futásával Bicsák végül a 39. lett (1:48:22 ó) lett, míg Faldum Gábor 11 társához hasonlóan nem tudta befejezni a versenyt.

A küzdelmet a norvég Kristian Blummenfelt nyerte meg (1:42:55 ó), második helyen a belga Jelle Geens (1:43:05 ó), míg harmadikként az amerikai Morgan Pearson (1:43:12 ó) zárt.

A férfiaknál Bicsáknak biztos az olimpiai kvalifikációja, csupán a nemzetközi szövetség hivatalos megerősítésre vár, amelyre a pontszerző időszak végén, bő egy hónap múlva kerül csak sor. Az elsőszámú magyar triatlonos 2019-ben bronzérmes, 2018-ban ötödik helyezett volt Jokohamában. Tóth olimpiai részvételt jelentő helyen áll ugyan a ranglistán, de a hátralévő kvalifikációs időszakban komoly feladatot jelent számára, hogy megőrizze pozícióját, miközben egyéniben különversenyt folytat Faldummal.

A nőknél az 56 fős mezőnyben egyedüli magyarként induló Bragmayer Zsanett a 29. helyen zárt 1:58:05 órás eredménnyel. A versenyben kettős amerikai győzelem született, az első Taylor Knibb (1:54:27 ó) után honfitársa, Summer Rappaport (1:54:57 ó) ért célba, akiket harmadikként a holland Maya Kingma (1:55:05 ó) követett. A nőknél hét triatlonos nem fejezte be a viadalt.

A paratriatlonosoknál PTS5 kategóriában a férfiaknál Mocsári Bence ötödik, Lévay Petra negyedik lett.