Női kézilabda NB I

2019.04.27. 14:43

Ismét bajnok a Győr kézicsapata

A Győri Audi ETO KC végig vezetve 33-29-re győzött a Ferencváros otthonában a női kézilabda NB I szombati játéknapján, ezzel biztosította újabb címvédését.

Budapest, 2019. április 27. Stine Bredal Oftedal (b), a Gyõr, Pásztor Noémi, az FTC játékosa az FTC-Rail Cargo Hungaria - Gyõri Audi ETO KC mérkõzésen Budapesten 2019. április 27-én. MTI/Czagány Balázs

Forrás: MTI

Fotó: Czagány Balázs

A címvédő vendégek közül a világ- és Európa-bajnok kapus, a francia Amandine Leynaud hiányzott, a hazaiaknál Szemerey Zsófia, a holland Danick Snelder és a montenegrói Djurdjina Malovic nem játszott.

Az FTC a hetedik percben, 5-0-s vendégvezetésnél szerezte első gólját, mert pontatlanul, sok hibával kezdett, illetve Kari Aalvik Grimsbö remekül védett. Amikor a hazaiak felvették a meccs ritmusát, felzárkóztak két gólra, Bíró Blanka is egyre több lövést kivédett, így a szünetig még nem dőlt el a mérkőzés (12-15).

A második felvonás elején az egygólos hátrányért támadott a Ferencváros, de hibázott, és mivel a folytatásban sem volt megfelelő a visszarendeződése, a vendégek gyors ellenakcióiknak köszönhetően három perc alatt 5-1-es sorozatot produkáltak (15-21). A meccs háromnegyedénél megint lendületbe jött, és egy 4-0-s szériával felzárkózott az FTC, de mivel összesen öt büntetőt kihagyott, nem volt esélye az egyenlítésre, sőt úgy veszítette el a meccset, hogy egyetlen alkalommal sem vezetett.

A győriek 2005 óta csak két alkalommal (2007-ben és 2015-ben) nem nyertek aranyérmet az NB I-ben, és továbbra is őrzik tavaly január 26. óta tartó veretlenségüket tétmérkőzéseken.

Az ETO a bajnoki örökrangsorban utolérte a 15-szörös aranyérmes Vasast.

Eredmény:

FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC 29-33 (12-15)

a legeredményesebb játékosok: Klujber 7, Kovacsics 6, illetve Pintea 6, Amorim 5

Forrás: MTI

Borítókép: Stine Bredal Oftedal (b), a Győr, Pásztor Noémi, az FTC játékosa az FTC-Rail Cargo Hungaria – Győri Audi ETO KC mérkőzésen Budapesten 2019. április 27-én.