Foci

2011.08.08. 02:29

Rosszul sikerült a főpróba a Pálhalmának

Dunaújváros - Két héttel a másodosztályú bajnokság rajtja előtt a Paks második csapatával játszott felkészülési mérkőzést a Dunaújváros Pálhalma Agrospeciál SE együttese. A találkozót magabiztos játékkal a vendégek nyerték.

Dunaújvárosi Hírlap

Pálhalma - Paks II 0-3 (0-1)

Pálhalma: Floszmann - Cséza (Rompos), Kőkuti, Salamon, Pénzes - Varga (Kocsis), Payeta - Huber, Márki (Vései), Kóczián (Rottmann) - Berényi (Nagy D.)

Meglepőn sokan voltak kíváncsiak a szombat délelőtti találkozóra. Ez a pálhalmai csapaton kívül szólhatott a vendégek szakvezetőjének, a Dunaferr bajnokcsapatának egykori kapitányának Lengyel Ferencnek is. Mindkét együttes az idén jutott fel az NB II Nyugati csoportjába, ahol a október 8-án, a nyolcadik fordulóban találkoznak egymással Dunaújvárosban. Az előrehozott bajnokiról hiányzott a sérült Dudás, Meleg és Dobray, valamint a beteg Vaskó. Eseménytelen mezőnyjátékot követően az első félidő közepén szerezte meg a vezetést a Paks. A kiugró támadó lövésébe Salamon belevetődött, de az irányát változtató labda Floszmann kapusról kipattant, amit az akciót kísérő paksi játékos közelről az üres kapuba lőtt (0-1).

A második félidő elején Kóczián szabadrúgása alig kerülte el a felső sarkot. Komikus jelenetet hozott a 62. perc. A tizenhatos előterében egy rosszul elvégzett szabadrúgásra lecsapott a paksiak csatára és a tanácstalanul leálló védők között gurított a kapuba (0-2). Tíz perccel a befejezés előtt a középpályán vesztettek labdát a hazaiak, amit bevezettek a tizenhatoson belülre és a hálóba vágtak (0-3). Ezúttal igen gyengén futballoztak a pálhalmaiak. Az eddig biztosnak látszó védelem is rengeteget hibázott.