Foci-Eb 2020

2021.06.17. 20:33

Hiába szereztek gyorsan vezetést a dánok, De Bruyne vezérletével fordítottak a belgák

A labdarúgó Európa-bajnokság B-csoportjának 2. fordulójában Belgium 2–1-re legyőzte Dániát Koppenhágában. A dánok hiába kerültek előnybe már 99 másodperc elteltével, a szünetben csereként pályára lépő, sérüléséből visszatérő Kevin De Bruyne vezetésével fordítottak és nyertek a belgák.

FBL-EURO-2020-2021-MATCH16-DEN-BEL

Forrás: AFP

Fotó: STUART FRANKLIN

2. FORDULÓ

B-CSOPORT

Koppenhága, Parken Stadion, 23 395 néző. Vezette Kuipers (holland)

Dánia: Schmeichel – Christensen, Kjaer, Vestergaard (Skov Olsen, 84.), Maehle – Wass (Stryger Larsen, 62.), Höjbjerg, Delaney (M. Jensen, 72.) – Poulsen (Nörgaard, 62.), Damsgaard (Cornelius, 72.), Braithwaite. Szövetségi kapitány: Kasper Hjulmand

Belgium: Courtois – Alderweireld, Denayer, Vertonghen – Meunier, Tielemans, Dendoncker (Witsel, 59.), T. Hazard (Vermaelen, 90+4.) – Mertens (De Bruyne, a szünetben), Lukaku, Carrasco (E. Hazard, 59.). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez

Gólszerző: Poulsen (2.), ill. T. Hazard (55.), De Bruyne (70.)

Remekül kezdte a mérkőzést Dánia, amely már a 2. percben megszerezte a vezetést Yussuf Poulsen találatával. A Tottenham Hotspur középpályása, Pierre-Emile Höjbjerg passzolt remek ütemben az RB Leipzig támadójához, aki kb. 14 méterről rúgta ki a jobb alsó sarkot (1–0). Ez volt az Európa-bajnokság történetének második leggyorsabb találata – 2004-ben Dmitrij Kiricsenko orosz színekben 65 másodperc alatt vette be a későbbi győztes görögök kapuját –, 99 másodperc után rezdült meg a belgák hálója.

A dánok az előnyük birtokában sem vettek vissza, az elkövetkező percekben is támadóan léptek fel és több helyzetet is kidolgoztak.

A dánok rendkívül tetszetősen és bátran játszottak a végső győzelemre is esélyes belga csapat ellen. A 34. percben Mikkel Damsgaard kísérlete kerülte el centikkel Thibaut Courtois kapuját. Kasper Hjulmand együttese az első játékrészben kilencszer próbálkozott meg lövéssel és háromszor találta el a kaput, míg a belgák csupán egyszer vették azt célba.

A fordulás után Belgium nagyobb sebességfokozatra kapcsolt, és a szünetben csereként pályára lépő, sérüléséből visszatérő Kevin De Bruyne nagyszerű centerezése után az 55. percben Thorgan Hazard kiegyenlített (1–1).

És ha egyszer egy üzlet beindul: a 71. percben remek passzok után ismét a Manchester City klasszisa elé került a labda, aki 20 méterről a gyengébbik lábával, ballal elemi erővel rúgta ki a jobb alsó sarkot – ebben egy picit a dánok kapusa, Kasper Schmeichel is benne volt, nem fogta a rövidet (1–2).

A 87. percben nagyon közel került az egyenlítéshez Dánia: egy beadás után Martin Braithwaite bólinthatott, de a fejese a felső lécről nem befelé pattant. A 90. percben Mathias Jensen is megpróbálkozott egy lövéssel, ám ő sem találta el a kapu felületét.

Több gól már nem esett, így két forduló után Belgium hibátlan a B-csoportban és biztosra vehető a továbbjutása, míg a dánok pont nélkül állnak.

DÁNIA – VÉGLEGES KERET (26 fő)

KAPUSOK: 1 Kasper Schmeichel (Leicester City – Anglia), 22 Frederik Rönnow (Schalke – Németország), 16 Jonas Lössl (Midtjylland)

VÉDŐK: 4 Simon Kjaer (Milan – Olaszország), 6 Andreas Christensen (Chelsea – Anglia), 3 Jannik Vestergaard (Southampton – Anglia), 5 Joakim Maehle (Atalanta – Olaszország), 17 Jens Stryger Larsen (Udinese – Olaszország), 2 Joachim Andersen (Fulham – Anglia), 18 Daniel Wass (Valencia – Spanyolország), 13 Mathias Jörgensen „Zanka” (FC Köbenhavn), 26 Nicolai Boilesen (FC Köbenhavn)

KÖZÉPPÁLYÁSOK: 10 Christian Eriksen (Internazionale – Olaszország), 8 Thomas Delaney (Borussia Dortmund – Németország), 23 Pierre-Emile Höjbjerg (Tottenham – Anglia), 15 Christian Nörgaard (Brentford – Anglia), 24 Mathias Jensen (Brentford – Anglia), 25 Anders Christiansen (Malmö – Svédország), Jonas Wind (FC Köbenhavn)

TÁMADÓK: 20 Yussuf Poulsen (RB Leipzig – Németország), 9 Martin Braithwaite (Barcelona – Spanyolország), 21 Andreas Cornelius (Parma – Olaszország), 12 Kasper Dolberg (Nice – Franciaország), 11 Andreas Skov Olsen (Bologna – Olaszország), 7 Robert Skov (Hoffenheim – Németország), 14 Mikkel Damsgaard (Sampdoria – Olaszország)

SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Kasper Hjulmand

BELGIUM – VÉGLEGES KERET (26 fő)

KAPUSOK: 1 Thibaut Courtois (Real Madrid – Spanyolország), 12 Simon Mignolet (FC Bruges), 13 Matz Sels (Strasbourg – Franciaország)

VÉDŐK: 4 Dedryck Boyata (Hertha BSC – Németország), 18 Jason Denayer (Olympique Lyon – Franciaország), 5 Jan Vertonghen (Benfica – Portugália), 2 Toby Alderweireld (Tottenham – Anglia), 3 Thomas Vermaelen (Vissel Kobe – Japán)

KÖZÉPPÁLYÁSOK: 6 Axel Witsel (Borussia Dortmund – Németország), 8 Youri Tielemans (Leicester City – Anglia), 19 Leander Dendoncker (Wolverhampton – Anglia), 7 Kevin De Bruyne (Manchester City – Anglia), 17 Hans Vanaken (FC Bruges), 26 Dennis Praet (Leicester City – Anglia), 15 Thomas Meunier (Borussia Dortmund – Németország), 11 Yannick Carrasco (Atlético Madrid – Spanyolország), 16 Thorgan Hazard (Borussia Dortmund – Németország), 21 Timothy Castagne (Leicester City – Anglia), 22 Nacer Chadli (Istanbul Basaksehir – Törökország)

TÁMADÓK: 10 Eden Hazard (Real Madrid – Spanyolország), 9 Romelu Lukaku (Internazionale – Olaszország), 23 Michy Batshuayi (Crystal Palace – Anglia), 20 Christian Benteke (Crystal Palace – Anglia), 14 Dries Mertens (Napoli – Olaszország), 25 Jérémy Doku (Rennes – Franciaország), 24 Leandro Trossard (Brighton – Anglia)

SZÖVETSÉGI KAPITÁNY: Roberto Martínez (spanyol)