Digitália

2025.05.13. 06:00

Így kereshet bárki sok pénzt mesterséges intelligencia segítségével

Ahogy a mesterséges intelligencia használata terjed, egyre többen próbálnak pénzt keresni vele. Úgymond influenszerek lesznek, bár a tartalmaikat nem ők állítják elő, rábízzák az MI-re.

Így kereshet bárki sok pénzt mesterséges intelligencia segítségével

Forrás: Shutterstock

Jesse Cunningham SEO-szakértőnek vallja magát, és a YouTube-oldalán azt mutatja be számos oktatóvideóval, hogy miként lehet „3 perc alatt a Google keresési listájának első helyére kerülve sok pénzt keresni”, vagy mindössze háromszáz, mesterséges intelligencia által összehozott pinnel (Pinterest-tartalommal) havi tizenkétezer dollárt keresni.

Cunningham a Futurism szerint egy tagoknak szóló, SEO-titkokkal kereskedő csoport élő közvetítésében osztotta meg, hogy miként ér el mesés bevételeket úgy, hogy a Facebookot mesterséges intelligencia által generált képekkel árasztja el. Például nem létező növényekkel, ChatGPT által kitalált, soha ki nem próbált receptekkel.

Az alábbi képernyőkép a bonsaimary.com, most is üzemelő weboldalról készült. Egy Mary Smith nevű személy így mutatkozik be:

„Imádom az egzotikus, ritka növényeket (...). Az ételeket! Rengeteg receptet is találsz ezen a weboldalon.”

Görgessünk lejjebb az oldalon a receptek megtekintéséhez. Bár úgy tűnik, hogy a honlapot ez a bizonyos Mary Smith üzemelteti, ám vélhetően ő nem is létezik. Az oldal Jesse Cunningham tulajdona, a weboldalon található képet és szöveget mesterséges intelligenciával generálja – Cunningham nem tervezett weboldalt, nem fotózott, nem írt szövegeket, ezeket elkészíti helyette az MI.

Mint SEO- és MI-szakértő magyarázza a YouTube-csatornáján, hogy miként lehet MI-t használni tartalom generálására és pénzkeresésre. Egyik videójában demonstrálja, hogyan lapátolt be „mesterséges intelligencia alapú stratégiával havi 15 942 dollár (körülbelül 5,7 millió forint) bevételt a Pinteresten”.

Hogyan csinálja?

Azt állítja, kedvenc célcsoportjai a valamilyen hobbi, életmód iránt elkötelezettek és az idősek. Az előbbieket könnyen fel lehet pörgetni, utóbbiak pedig valószínűleg nem is értik, hogy amire kattintanak, az nem valódi, hanem szintetikus tartalom.

Egy néni nem igazán tudja, hogyan kell használni a Facebookot, és valószínűleg mindent megoszt, amit csak talál.

„Az 50 év feletti nőket célzom” – ismétli meg többször. Elmagyarázza, hogy ezen közönség által a Facebook tartalmai keresztposztolhatók a Pinterest képmegosztón, melynek felhasználói bázisa túlnyomórészt megint csak nőkből áll.

„Miért célzom meg őket? Mert... keresztbe akarom porozni a közönséget – mondja. – Két legyet ütök egy csapásra: egyszerre uralni a Pinterestet és a Facebookot. Az ötven feletti nőkről dobbantok.” Tanácsait megosztja a videójában.

A képeket a Content Goblin nevű tartalomgeneráló szolgáltatással kalapáltatja össze. „Minek órákat tölteni weboldalak képeinek és szövegeinek létrehozásával? Másodpercek alatt elkészíthető egy teljes cikksorozat, kiváló minőségű képekkel kiegészítve.”

Szövegírásra a ChatGPT-t kéri:

Persze meglehet, Cunningham lódít, amikor a jövedelméről ír… Nehéz elképzelni, hogy valaki ennyi pénzt szerezzen munka nélkül és azt jó pénzért online oktatáson megossza. Ahelyett, hogy titokban tartaná és az automatikusan összecsapott tartalmakból továbbra is 15 ezer dollárhoz jutna havonta.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!