U20-as vb: A csapat a mennybe ment, Gulácsival az élen

Kairó - A magyar válogatott harmadik lett a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnokságán, miután a pénteki bronzmérkőzésen 1-1-es döntetlent követően 11-es párbajban 2-0-ra legyőzte Costa Rica csapatát.

MTI

A találkozó 81. percében Marcos Urena szerzett vezetést egy 17 méteres lövésből a közép-amerikaiaknak, de Koman Vladimir a 91. percben büntetőből egyenlített, így végül - mivel hosszabbítás nincsen a 3. helyért rendezett összecsapáson - a 11-esek döntöttek a magyarok javára.

Egervári Sándor együttese szereplésével 60 millió forintos prémiumot kap a magyar szövetségtől, ugyanis 20 millió járt a csoportgyőzelemért és további 20-20 millió a nyolcad- és negyeddöntős sikerért.

A csapat várhatóan szombat este 22:30 órakor érkezik a ferihegyi repülőtérre.