Női LEN Kupa - Másodikként zárt a Dunaújváros - Exkluzív képekkel!

Csehov - Második lett a Dunaújvárosi Főiskola női vízilabdacsapata a LEN Kupában, miután a szombati, oroszországi visszavágón három góllal kikapott a Sturm Csehov együttesétől.

Dunaújvárosi Hírlap

Női LEN Kupa, döntő, visszavágó:

Sturm Csehov (orosz) - Dunaújvárosi Főiskola-ELCO-DVCSH 14-11 (4-5, 3-1, 3-4, 4-1)

a magyar góldobók: Primász 5, Benkő N. 3, Szücs, Brávik F., Poszkoli 1-1

A kupát 25-23-as összesítéssel a Csehov nyerte.

A finálé március 29-i, dunaújvárosi nyitányán Mihók Attila csapata 12-11-re nyert úgy, hogy az elején olykor öt, de még a harmadik játékrészben is 3 góllal vezetett, a végére azonban csak minimális előny maradt a visszavágóra.

A szombati csata a negyedik nyolc percben dőlt el, addig nagyszerűen helyt állt a magyar bajnokságban biztosan vezető gárda, amely egy-két góllal Csehovban is rendre jobban állt, s a zárószakaszban is 11-10-re vezetett. Innentől fogva azonban már csak az oroszok voltak eredményesek.

Koszi Ferenc szakosztályvezető, aki a helyszínen nézte végig a találkozót, ezt mondta az MTI-nek:

"Tudom, hogy sokan nem hiszik el, s magyarázkodásnak vélik, de teljesen inkorrekt volt a játékvezetés az utolsó negyedben, mi egyszerűen nem nyerhettünk ezen a mérkőzésen."