Német gólparádé - kiestek az angolok

Németország jutott be harmadikként a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, miután vasárnap a vártnál simábban, 4-1-re legyőzte Angliát Bloemfonteinben.

MTI

A lendületesen futballozó németek bő fél óra elteltével már 2-0-ra vezettek, az addig erőtlen rivális azonban hamarosan szépített, majd ki is egyenlített, de azt a találatot - tévesen - nem adta meg a játékvezető. Szünet után az angolok kinyíltak, Joachim Löw csapata pedig két kontratámadásból szerzett góllal eldöntötte a meccset.
A németek a 20:30 órakor kezdődő Argentína-Mexikó párharc továbbjutójával találkoznak majd a negyeddöntőben, jövő szombaton.