Olimpia 2020

2021.07.29. 14:27

Milák a második idővel középdöntős 100 pillangón, Hosszú kiesett

Késely Ajna 8:26.20 perces időeredménnyel a 13. helyen zárt 800 gyorson.

Milák Kristóf a második, Szabó Szebasztián pedig a tizennegyedik legjobb idővel jutott középdöntőbe 100 pillangón a tokiói olimpia úszóversenyének csütörtök délutáni programjában – Hosszú Katinka a 20. helyen zárt 200 háton, ezzel neki véget ért a verseny.

SZÁMRÓL SZÁMRA

NŐI 800 GYORS, ELŐFUTAM

Késely Ajna 400 gyorson a tizedik, 1500 gyorson pedig a kilencedik helyen zárt, és minden bizonnyal a döntőbe jutást tűzte ki célként maga elé 800 gyorson. A magyar a harmadik előfutamban lényegében a szám elejétől a végéig a hetedik helyen úszott, s ugyanebben a pozícióban, 8:26.20 perces időeredménnyel csapott a célba, ezzel biztossá vált, hogy ezúttal sem jut fináléba, összességében a 13. helyen zárt.

100 PILLANGÓ, ELŐFUTAM

Ötvenkilencen indultak ebben a versenyszámban, és csak a legjobb tizenhat jut tovább a középdötnőbe; a 200 méteren immár olimpiai bajnok Milák Kristóf és az 50 méter pillangón Eb-aranyérmes Szabó Szebasztián egyaránt a hetedik előfutamban volt érdekelt – előbbi a négyed, utóbbi pedig a kettes pályán úszott. Szabó remekül kezdett, a fordulónál még vezetett, ám a második ötven méteren Milák ritmust váltott, és végül magabiztosan, 50.62 másodperccel megnyerte a futamot; Szabó Szebasztián 51.67-tel ötödik lett. Milák a második, Szabó pedig a tizennegyedik legjobb idővel jutott tovább. A szám favoritja, a kétszeres olimpiai és kilencszeres világbajnok amerikai Caeleb Dressel 50.39 másodperc alatt, az olimpiai rekordot beállítva teljesítette a számot.

200 HÁT, ELŐFUTAM

A Rio de Janerió-i játékokon Hosszú Katinka 200 háton ezüstérmet nyert, és ezúttal a harmadik futamban volt érdekelt: 2:12.84 perccel hatodik lett, ez azonban kevés volt a középdöntőbe jutáshoz, a 20. helyen zárt. Ellenben Burián Katalinnal, aki futamában negyedik lett (2:09.10), ő a nyolcadik helyen jutott tovább.

MIX 4x100-AS VEGYES VÁLTÓ

A Kovács Benedek, Halmai Petra, Márton Richárd és Gyurnovics Fanni összeállítású csapat az első előfutamban 3:47.15 perccel a hetedik helyen zárt és ez összesítésben a 15. helyre volt elegendő. Mindez azt is jelentette, hogy a magyarok nem jutottak középdöntőbe.