Olimpia 2020

2021.07.27. 06:22

Ma semmi sem jött össze: a braziloktól is kikaptak női kéziseink

BOBORY BALÁZS

Második mérkőzésén is vereséget szenvedett a magyar női kézilabda-válogatott a tokiói olimpián, amely a franciák elleni meccs után Brazíliától is kikapott. Ezzel csapatunk nehéz helyzetbe került a továbbjutási esélyeket illetően.

TOKIÓ 2020

KÉZILABDA, NŐK

B-CSOPORT, 2. FORDULÓ

BRAZÍLIA–MAGYARORSZÁG 33–27 (17–11)

Jojogi Nemzeti Sportcsarnok, zárt kapuk mögött. V: Ku Bon Ok, Li Szok (dél-koreaiak)

BRAZÍLIA: ARENHART – Do Nascimento 4, RODRIGUES 7, T. ARAÚJO 3, E. AMORIM 6, Matieli, L. Araújo 2. Csere: Arruda (kapus), de Paula 2, VIEIRA 7, Ventura 1, Cardoso 1, Guarieriero

Szövetségi kapitány: Jorge Duenas

MAGYARORSZÁG: Bíró B. – Lukács V. 4, Klujber 1 (1), Szucsánszki 2, Kisfaludy 1, Háfra N. 1, SCHATZL NADINE 7. Csere: Janurik (kapus), TOMORI 4, Bordás, Vámos P. 3 (2), Kiss N., Márton G., Szöllősi-Zácsik 4. Szövetségi kapitány: Elek Gábor

Az eredmény alakulása. 5 p.: 1–4. 13. p.: 7–1. 23. p.: 11–9. 28. p.: 15–9. 36. p.: 19–13. 43. p.: 23–16. 51. p.: 29–20. 56. p.: 32–23.

Kiállítások: 8, ill. 6 perc

Hétméteresek: -, ill. 4/3

A franciák elleni egygólos vereség után a második, brazilok elleni mérkőzés előtti edzésen szenvedett óriási veszteséget a magyar női kézilabda-válogatott, a csapatkapitány Kovacsics Anikó válla ismételten megsérült és be is fejeződött számára az olimpia.

A sokk a dél-amerikaiak elleni összecsapás első bő három percében nem érződött Elek Gábor együttesén, amely lendületesen, ötletesen kezdett és négy támadásból négy góllal nyitott. Aztán mintha elszakadt volna minden... A mieink a következő tizenöt percben mindössze egyetlen gólt tudtak szerezni, a lövéseik gyengék, pontatlanok voltak, sorjáztak az eladott labdák, a brazilok pedig egyre több önbizalmat gyűjtöttek, átvették a vezetést, majd magabiztos előnyt építettek ki. Sőt, az első félidő végén már hat találat volt a fórjuk, és iszonyatosan nehéz feladatnak tűnt utolérni őket.

És ebben a mérkőzésben aztán egyetlen pillanatra nem volt benne a fordulat. A magyar válogatott egyszer sem tudta a második játékrészben öt gólnál közelebb megközelíteni ellenfelét, néha testközelből figyelte a dél-amerikaiak örömjátékát, sem a támadójáték, sem a védekezés nem működött, nyoma sem volt annak az egységnek, amely az elmúlt mérkőzéseken jellemezte a csapatot. Minimális örömre Tomori Zsuzsanna hatékony játéka adhatott okot támadásban a hajrában, de ez szépségtapaszon kívül másra nem volt jó, a brazilok jogosan jártak örömtáncot a lefújás után.

A magyar válogatott hiába győzte le a felkészülés során kétszer is Brazíliát, a tétre menő összecsapás során esélye sem volt, a továbbjutás az olimpiai csoportból egyelőre csak távolodó álom...