2008.02.11. 03:29

Mind hősiesen helytállt

Dunaújváros - Az EHF Kupa nyolcaddöntő párharcának első mérkőzésén a Dunaferr férfikézilabdázói a spanyol Aragón együttesét fogadták idehaza. Végül 30-29-re a vendégek nyertek.

A 2006/2007-es szezon után idén is összekerült egymással a két gárda - akkor idegenben tizenkettővel kikapott, míg itthon tízzel nyert Imre Vilmos csapata, s búcsúzott a kupától. Tegnap este ismét összecsapott egymással a két együttes a nyolcaddöntő első felvonásán, s mivel a rivális még a tavalyi keretéhez képest is erősödött, ezért a hazai győzelem megszerzése roppant kemény feladat elé állította a Dunaferrt.

Óriási televíziós készültség volt a csarnokban, de nem valamelyik hazai tévétársaság gondolta meg magát, hogy mégis közvetít Dunaújvárosból - a spanyolok adták egyenes adásban a meccset. Este kiderült, hogy sérülés miatt a svéd válogatott Doder nem játszhat, igaz, nélküle is volt bőven játékosa a vendégeknek. Lüktetően kezdődött az összecsapás, 2-2 után villámgyorsan elhúztak 5-2-re a zaragózaiak. Innen két perc alatt, Nagy, Miss és Bozovic révén sikerült egyenlíteni, de egy perc alatt kaptunk kettőt. A nagydarab spanyol játékosok méreteiket meghazudtolóan gyorsak voltak, s technikai hibáink, kimaradt ziccereink után villámgyors gólokkal büntettek. A 17. percig hullámvasutazott az eredmény, az Aragón rendre ellépett, mi mindig egyenlítettünk. Az említett minutumban a szájműtét után öt kilót leadó Törő nullszögből is bevágta, így végre 10-9-re vezettünk. Ekkor Kosovac mester nemes egyszerűséggel sort és kapust cserélt, Zakyék pedig produkáltak egy 4-0-ás szériát (13-10). A Dunaferr hét percig gólképtelen volt, Bozovic törte meg a rossz periódust (11-13). Kolics mester is váltott: Tóth jött irányítónak, Sándor pedig második beállónak. Azonban ezzel a szerkezettel sem sikerült faragni a hátrányon a szünetig.

A második játékrészben az volt a kulcskérdés, mennyire sikerül megbontani a masszív spanyol falat, és semlegesíteni beállójukat, Prendest. Nos, ez összejött, igaz, 20-24-nél még nem így tűnt. Azonban a vendégek derekáig érő Zubai Gábor ekkor kétszer is elcikázott közöttük (22-24), majd a szintén ifista korú Ancsin ragasztott óriási gólt a spanyol kapuba. Miss büntetőjével 25-25-nél utolértük őket, sőt, Törő és Nagy révén már 28-26-ra vezettünk, egy 8-2-es etapot zárt a Dunaferr - extázisban tombolt a publikum és játszott a csapat. A spanyolok persze nem adták fel, s az utolsó percre 29-29-nél fordult a két gárda. Sorrentino betalált Miklernek, míg Sándor helyzete kimaradt, így nagy csata után eggyel nyertek a hispánok, a Barcelonát is legyőző, esélyesebbnek tartott Aragónnal szemben az ifistákkal felálló Dunaferr végig pariban volt, amiért az egész gárda csak dicséretet érdemel.

Kolics János: - Tökéletesen elégedett vagyok csapatom teljesítményével, a második félidőt mi bírtuk jobban, ekkor feljavult a védekezés, és sikerült kikapcsolni a beállójukat is. Nagyon tanulságos meccs volt, amelyet ezzel a kerettel játszottunk. Az ifista Ancsin és Zubai Gábor is jól szerepelt, Mikler fontos ziccereket hárított. De az egész gárdára mondhatom: mindenki extrát nyújtott a találkozón.