DKSE

2022.07.13. 20:16

Nem csak a riválisokkal, az elemekkel is harcoltak

Az ötvenhat induló egyesület közül az összesített éremtáblázaton tizenöt medállal a nyolcadik helyen végzett a DKSE kajak-kenu szakosztálya az ezerötszáz versenyzőt felvonultató vidékbajnokságon. A Rác­almás SE csapata is kitett magáért, öt dobogós hellyel a tizenharmadik lett.

A rácalmási küldöttség kitett magáért, hiszen két arany-, két ezüst- és egy bronzéremmel zárták a vidékbajnokságot

Fotó: Rácalmás SE

Dunaújváros - A korosztályos magyar bajnokságokra való kijutás volt a tét az ország utánpótlása számára két helyszínen. Szolnokon rendezték a Budapest, Pest megye bajnokságot, miközben Fadd-Dombori a vidékbajnokságnak adott otthont, ahol a Dunaújvárosi KSE, a Rácalmás és a Dunaföldvári Kajak-Kenu Egyesület fiataljai is rajthoz álltak.
Már aki tudott, ugyanis az időjárás közbeszólt a faddi megmérettetésen, a szakmai vezetők a versenyzők biztonsága érdekében azt a döntést hozták, hogy nem folytatják tovább a programot, mert az erős szél miatt így is több borulás történt. A rossz időjárás miatt a PC2, MC1 és váltó versenyszámokban már nem tudtak elindulni a gyerekek. Arról később lesz végleges döntés, hogy az elmaradt számok magyar bajnoki kvalifikációja miként alakul.

A dunaújvárosi küldöttség egy része Máthé Krisztián edzővel Fotók: DKSE

Molnár Gergely, a DKSE vezetőedzője elmondta, a széllel végig meg kellett küzdeni a verseny alatt, de utolsó nap ítéletidő kerekedett. – Folyamatosan süllyedtek el, borultak fel a hajók, ilyen irreális körülmények között nem lehetett versenyezni, jó döntés volt a leállítása. Ami az addigi eredményeinket illeti, abszolút jónak ítélem meg, az éremtáblázaton is az élmezőnyben zártunk. Minden versenyzőnk maximálisan kitett magáért, a gyerekek is, és nem volt olyan, aki nem mert vízre szállni, amíg indulhattak a futamok – nyilatkozta lapunknak.

DKSE-győztesek: Éberhardt Richárd, Katona Benedek, Grossmann Dorina, Kobzos Lotti

A DKSE dobogós eredményei.
K-1 női U23 1000 m: 1. Szellák Szabina.
K-1 női U23 500 m: 1. Szellák Szabina.
K-2 női kölyök U13 2000 m: 1. Bebők Lara, Harnos Hanna Amina.
K-4 női kölyök U13-U14 1000 m: 1. Furtai Viktória, Szilasi Tímea, Mohács Karolina, Kovács Boglárka.
K-4 vegyes ifjúsági U17-U18 500 m: 1. Katona Benedek, Kobzos Liza Lotti, Éberhardt Richárd, Grossmann Dorina.
C-1 férfi serdülő U16 2000 m: 2. Tóth Bence.
C-4 vegyes serdülő U15-U16 1000 m: 2. Slihoczki Dániel, Tóth Bence, Varga Gábor, Kiss Levente Tibor.
K-1 női kölyök U13 2000 m: 2. Katona Réka Sára.
K-2 női kölyök U13-U14-es korosztály 1000 m: 2. Szilasi Tímea, Katona Réka Sára.
K-2 női serdülő U15 2000 méter: 2. Bajusz Lídia Sára, Dolezsál Zsófia.
K-2 női U23 500 méter: 2. Árva Gréta, Szellák Szabina.
C-1 férfi serdülő U16 500 m: 3. Tóth Bence.
K-1 női kölyök U13 2000 m: 3. Blényesi Réka.
K-2 női kölyök U14 2000 m: 3. Furtai Viktória, Mohács Karolina.
K-2 női U23 1000 m: 3. Árva Gréta, Szellák Szabina.
A rácalmásiak eredményei.
C-1 U15 500 m: 3. Poszpischil Lőrinc, 7. Nagy Roland.
C-2 U15-16 500 méter: 2. Poszpischil Lőrinc, Dombovári Balázs.
C-1 U15 1000 méter: 7. Nagy Roland.
C-2 U 15-16 1000 m: 2. Nagy Roland, Poszpischil Lőrinc.
K-2 U16 1000 m: 8. Kuczka Málna, Varga Lelle.
C-2 U15-16 2000 m: 1. Nagy Roland, Poszpischil Lőrinc.
K-2 U-16 2000 m: 5. Varga Lelle Hanna, Kuczka Málna.
C-1 U13-14 2000 m: 1. Poszpischil Luca.
A dunaföldváriak közül – aki el tudott indulni, vagy be tudta fejezni futamát – C-2 U13-14 1000 méteren Ihász Bálint és Borbély Dávid jutott döntőbe, ahol hetedik helyen végeztek.
A serdülő, ifi és U23 bajnokság július 28–31. között, a gyermek, kölyök pedig augusztus első hétvégéjén lesz Szegeden.