Elkezdődtek a versenyek, területi döntőn birkóztak

2022.02.17. 19:49

Dobogón zárták az egyesületi rangsort

Február elején Győr adott otthont a birkózók nyugat-magyarországi régió területi diák I-II. szabadfogású országos bajnokságnak. A Gurics György BDSE mindkét korosztályban dobogós helyen végzett az egyesületi rangsorban.

A két korosztályban 19 egyesület 192 versenyzője mérte össze tudását, és küzdhetett meg az országos döntőbe jutásért.

– A DKSE és fiók-szakosztályai (Gurics György BDSE, ­Enying VSE) komoly létszámmal képviseltették magukat mindazok ellenére, hogy a versenyt megelőzően egy erős betegséghullám söpört végig tanítványaink és edzőink között. A megmérettetés előtti héten minden diák korcsoportos edzés szünetelt. A mutatott pillanatnyi formával az edzők nem voltak teljesen elégedettek, de ez betudható a kieséseknek, az alapozás utáni időszaknak, többen pedig korosztályt váltottak és fizikálisan még nem erősödtek bele az újba – tájékoztatta lapunkat Tombor István vezetőedző.

Megjegyezte, voltak olyanok is, akiknek ez volt az első nagy versenyük. Akadtak azért kellemes meglepetések is, Farsang Artúr, Kaszala Máté és Androvics Márk ígéretesen birkózott. A végelszámolás elég jól sikerült a klub számára. Ugyanis az egyesületi összesített rangsorban a Gurics György BDSE, diák II. korcsoportban (10-11 évesek) a második, a diák I. korcsoportban (12-13 évesek) pedig az előkelő harmadik helyen végzett.

Egyéni dobogós helyezések, diák II. korcsoport.

Kató Barnabás 23 kg: 1. ­(EVSE). Rafael Krisztián 26 kg: 2. (EVSE). Kacz Jáfet 26 kg: 3. (Gurics GYBDSE). Kaszala Máté 29 kg: 1. (Gurics ­GYBDSE). Kacz Sém 32 kg: 3. (Gurics GYBDSE). Fekete Csanád 50 kg: 2. (Gurics ­GYBDSE). Krepsz Zalán 63 kg: 2. hely (Gurics GYBDSE). Androvics Márk 69 kg: 1. hely (Gurics GYBDSE). Bocskai Botond 69 kg: 2. hely (EVSE). Pudelka Viktor 69+ kg: 1. hely (EVSE).

Diák I. korcsoport dobogós eredményei. Tombor Benedek 29 kg: 2. (Gurics ­GYBDSE). Kaszala Máté 29 kg: 3. hely (Gurics GYBDSE). Csőregi Zalán 50 kg: 2. (Gurics GYBDSE). Fierpasz András 58 kg: 2. (Gurics GYBDSE). Zámbó Gergő 63 kg: 3. (Gurics). Krepsz Zalán 63 kg: 3. hely (Gurics). Androvics Márk 69 kg: 2. (Gurics ­GYBDSE). Pupp Bence 85+ kg: 2. (DKSE).

Ugyanezen a helyszínen párhuzamosan gyermekgálát is rendeztek, amelyen a legfiatalabbak vettek részt.

Eredmények. Erdősi Krisztofer 3. hely (EVSE). Bíró Gergő 3. hely (EVSE). Szabó Viktória 1. hely (DKSE). Gephard Márk 3. hely (DKSE). Telek Emma 3. hely (DKSE).