csődbűncselekmény

2018.08.16. 09:00

Vagyonkimentés újvárosi szálakkal?

Egy közép-­dunántúli vállalkozó különböző trükkökkel próbálta kimenteni vagyonát csőd szélén álló cégéből, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) országos akcióban tárta fel a gyanús ügyleteket. A társaság ellen csődbűncselekmény miatt indult eljárás.

duol.hu

Az épületgépészeti áruk kereskedelmével foglalkozó vállalkozás felhalmozott adósságait, köztük nagy összegű banki hitelét sem tudta törleszteni, így a bíróság fizetésképtelenség miatt elrendelte a felszámolást. A vállalkozó azonban a hitelezők kifizetése helyett megpróbálta kimenteni vagyonát a cégből, a hitel fedezetéül szolgáló ingatlanjait bérbe adta, árukészletét és a tulajdonában álló radiátorgyártó gépsort pedig saját érdekeltségi körében értékesítette.

A cég ellen folyó nyomozás során a NAV Közép-dunántúli Bűnügyi Igazgatósága összesen 29 helyszínen tartott házkutatást, az országos akcióban részt vevő 54 pénzügyi nyomozó könyvelési iratokat, informatikai adatokat foglalt le, egy gyanúsítottat és több tanút is kihallgattak. A nyomozók munkáját IT-szakemberek és revizorok is segítették, amíg a NAV járőrei az egyes helyszínek biztosításában vettek részt.

Az akcióban a jogtalanul eladott, mintegy 900 millió forint értékű gyártósort a NAV lefoglalta, annak értéke a hitelezők követelésének egy részét fedezi. A hitelezői igények összesítése még nem ért véget.

Az ügyben a NAV csődbűncselekmény miatt nyomoz, a kiszabható büntetési tétel felső határa öt év, ami az okozott kár végleges összegének függvényében emelkedhet.

Meg nem erősített információink szerint a szóban forgó társaság tevékenységi köre részben a dunaújvárosi térséghez is kötődhetett.

Vezető képünk illusztráció

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a duol.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában